SEEGER ORBIS - Emniyet Segmanı

100 yılı aşkın süredir SEEGER-ORBIS, otomotiv endüstrisi, yenilenebilir enerji ve makine mühendisliğindeki çeşitli uygulamalar için emniyet segmanları, tespit halkaları, yaylı halkalar ve ayar pullarında dünya lideri  olarak bu pazar segmentlerinde teknoloji, yenilik, kalite ve güvenilirlik için standartları belirler. 

Klasik SEEGER emniyet segmanından (DIN 471 ve DIN 472) yenilikçi özel çözümlere kadar geniş ürün portföyümüzü keşfedin ve şirketimiz, hizmetlerimiz, kullanılan teknoloji hakkında her şeyi öğrenin. 

SEEGER SEGMAN

SEEGER emniyet segmanları, 1941 yılından günümüze kadar değişmeyen endüstriyel standartlara (DIN 471 ve DIN 472) göre üretilmektedir. 


Seeger Segman

Malzemeler

SEEGER emniyet segmanları, yüksek kaliteli yay çeliğinden seri olarak üretilmektedir. Çelik türleri üretilecek ürünün boyutlarına, uygulama alanlarına ve gereksinimlerine bağlı olarak sertliklerine ve diğer özel özelliklerine göre değişir. 

Özel ihtiyaçlar varsa, örneğin korozyona dayanıklı paslanmaz çelik gibi diğer çelik türleri de kullanılabilir. 

Sertleştirme Süreci

Yay çeliği parçalarının tavlanması söz konusu olduğunda, SEEGER-ORBIS, yağda klasik "su verme" olan martensitik sertleştirmeye kıyasla muazzam avantajlar sunduğu için öncelikle izotermal dönüşüme dayanır. 

Bu, eğilme ve sertleşme çatlak riskini en aza indirirken malzemenin sertliği ve yorulma direncini önemli ölçüde arttırır. Ek olarak, süreç daha az enerji gerektirir. 

Yüzey İşleme

SEEGER emniyet segmanlarını depolama ve nakliye sırasında korozyona karşı korumak için genellikle çinko fosfatlanır ve yağlanır. İhtiyaçlara bağlı olarak, yüzeyler ayrıca özel olarak işlenebilir:

  • Daha fazla korozyon koruması için çinko ve kromaj işlemleriyle galvaniz kaplama
  • Ek korozyon koruması için elektroforez boyama (KTL kaplama)
 

DAHA FAZLASINI YAPABİLİRİZ

Özellikle yüzey işleme söz konusu olduğunda, müşterilerimize ek çözümler de sunuyoruz;

İhtiyaçlarınız için bizimle iletişime geçin - birlikte, malzemeden son işlemeye kadar bireysel SEEGER segmanlarınız için doğru çözümü arayacağız.

Ürünlerimizle ilgili teknik bilgilere ve ölçü listelerine katalog sayfamızdan ulaşabilirsiniz.